Vítejte na našem webu!
Šimonek Nejedlý
 • Předškoláček
 • Jmeniny: 22. prosince
 • Znamení: BÝK
 • Domácky: Šimonek, Šimi, Šíma,
       Šimek, Šimůnek, Šimeček
 • Puvod jména: hebrejský
 • Význam jména: slyšící, naslouchající
 • Narozen přesně v: 21.4.2006 v 16:31 hod
  Porodní hmotnost: 3170 g
  Porodní délka: 49 cm
  Rodiče: Gabriela Sängerová
  Michal Nejedlý

  BÝK
  Znamení: zemské, chladné
  Vládce znamení: Venuše
  Povaha: melancholická
  Šťastná léta: 27, 28, 31-45
  Soulad se znamením: Štír, Kozoroh
  Souvztažná barva: tmavě zelená
  Souvztažný kov: měď
  Podřízená část těla: oblast krku
  Kámen znamení: achát, smaragd, malachnit, chryzokol, růženín, korál, avanturin
  Šťastná čísla: 7, 49, 175, 1225
  Šťastný den: středa
  Šťastná květina: pomněnka
  Duchovní ochránce: Hermes
  Příjemná vůně: vrbina


  Charakteristika:
  Lidé narození v tomto znamení jsou obdařeni velkou vytrvalostí a rozhodností, silnou vůlí a energií. Bývají přející a umělecky nadaní. Býci se na svět dívají převážně z praktického hlediska. Vytrvale a neúnavně sledují cíle, které si stanovili. Mají vřelý vztah k přírodě a velké pochopení pro umění. Obklopují se pěknými věcmi a rádi si užívají slastí života. Někdy se ale mohou zdát uzavření a málo přístupní. Býci většinou nespěchají a jsou opatrní. Uznají-li ale užitečnost nějaké věci, dokážou se plnou energií zasadit o její uskutečnění. Setrvávají na svých stanoviscích a nejsou rádi, když jim do toho někdo mluví. Přestože býci dovedou vychutnávat život plnými doušky, jsou při tom dobrosrdeční a snaží se pomáhat slabším. Sami dovedou ocenit láskyplné zacházení. Největším nebezpečím pro ně samé může být jejich svéhlavost. Neradi naslouchají varování a mohou na to doplatit.

  Zdraví:
  Býci mívají silnou konstituci, jsou odolní, ale někdy odmítají pečovat o své zdraví. Příčinou jejich zdravotních potíží může být přílišná konzumace jídla a pití a nedostatek pohybu. Jejich nos, hrdlo a uši bývají citlivé k infekcím. Bolesti krku a ztuhlost krku může souviset s partnerskými či pracovními problémy.

  Pracovní předpoklady:
  Býci vynikají v zaměstnáních, kde je třeba klidných, praktických schopností a rozhodnosti. Nejprve si udělají dokonalý přehled o situaci a potom začnou usilovně a vytrvale pracovat. Rádi pracují samostatně svým tempem a potřebují k tomu příjemné prostředí. Snaží se dosáhnout dokonalosti. Potřebují dobré finanční ohodnocení, aby uspokojili své náročné potřeby. Mohou pracovat v přírodě, v zemědělství nebo ve stavebnictví. Všude uplatňují cit pro harmonii. Často se živí i uměním.
   
  Láska:
  Pro Býky je láska přirozená jako dýchání. Ženy Býci mají snášenlivou, mírnou povahu. Jsou příjemné, praktické a velice hezké. Partnery si vybírají pečlivě a s rozvahou. Jsou dobré hospodyňky, ale vyžadují materiální uspokojení. Muži Býci bývají dobří manželé. Jsou věrní, spolehliví, domáčtí a jsou rádi pány ve svém domě. Jsou velmi vášniví, i když toho často moc nenamluví. Někdy se pod klidným zevnějškem skrývá bouřlivý temperament. Dobří partneři pro Býka jsou Blíženci, Raci, Ryby, Panny, Berani, Kozorohové. Menší konflikty jsou možné se Lvy a Štíry. Nepříznivý je vztah s Vodnářem.
  Autor
  Michal Nejedlý, tvůrce a spisovatel tohoto webu.
  Náhodná fotka z fotogalerie

  Nové komentáře