Vítejte na našem webu!
Barunka Nejedlá
 • nar. 13.2.1999
 • studuje secundu 8. letého gymnázia
 • Jmeniny: 4. prosince
 • Znamení: VODNÁŘ
 • Domácky: Bára, Baruška, Barka, Barča,     Barborka, Barbara, Barunka, Barbucha
 • Význam jména:
  Původní význam tohoto jména Barborku asi nepotěší. Znamená, že ženě nosící toto jméno není nic "recht" a pořád jenom "brblá a breptá". Jinak je základem řecké slovo barbaros, což se překládá jako "cizinec" nebo "barbar". Řekové totiž cizincům nerozuměli a zdálo se jim, že ostatní jazyky neznějí pěkně a jsou breptavé a neznělé. Takže jsme se dostali opět k brblání.

  VODNÁŘ

  Živel : vzduch
  Znamení: vzdušné, studené
  Dynamika : fixní
  Vládce znamení: Saturn a Uran
  Povaha: sanquinická
  Soulad se znamením: Blíženci, Váhy
  Souvztažná barva: šedá
  Souvztažný kov: olovo
  Podřízená část těla: bérce, tepny, kotníky
  Kámen znamení: akvamarín, chryzokol, jaspis, obsidian, topaz, tyrkys, opál, fluorit, safír, sodalit
  Šťastná čísla: 3, 9, 15, 45
  Šťastný den: sobota
  Šťastná květina: kapradí
  Duchovní ochránce: Demeter
  Příjemná vůně: mák

  Charakteristika:

  Váhy jsou povětšinou uváděny jako nejvhodnější partneři ve vztahu dvou lidí, naproti tomu Vodnář je základním stavebním prvkem společenství. Představuje společenské projevy, proces vyjadřování společenského postavení a energii k tomu užívanou.
          Vodnářovým posláním je zajistit patřičnou odezvu na společenské potřeby. Tradičně bývá spojován s vědou, genialitou, uměním, ale i politikou, revolucemi a humanitou.

  Období Vodnáře (70 - 77 let)
  jeho pozoruhodné myšlenky jsou považovány za stařecké blouznění - člověk je až příliš vzdálen realitě, je příliš vysílen na to, aby se pokoušel znovu a znovu vysvětlovat, jak se věci mají.

 • Vodnář 21. 1. - 1. 2. - pod vlivem Venuše je stydlivý, jemný, melancholický, něžný v lásce
 • Vodnář 2. 2. - 12. 2. - pod vlivem Merkur je chytrý, rozumný, mravný, ctižádostivý, má smysl pro humor
 • Vodnář 12. 2. - 20. 2. - pod vlivem Měsíce je zdrženlivý, skromný, citlivý, pravdomluvný, neúplatný a příjemný
 •  


  Vodnáři jsou oduševnělí a velmi romantičtí. Je mezi nimi mnoho vynikajících myslitelů, básníků, vynálezců a vědců. Jejich pronikavá intuice vidí dále a hlouběji do budoucnosti. Rádi experimentují. Dokonale dokáží realizovat své myšlenky, které by se na první pohled mohly zdát neuskutečnitelné. Vodnáři milují všechno, co je originální, fascinující, nezvyklé. Mají hlubokou, komplikovanou povahu, proto mohou být někdy špatně chápáni. Vodnáři snadno navazují přátelské vztahy a jejich přátelé se na ně mohou spolehnout. K jejich povahovým rysům patří velkorysost, nezištnost a v širším smyslu snaha zlepšit lidstvo. Zajímají je ideály, zabývají se věcmi, které se týkají spíše celku než jednotlivce, například otázky sociálních a lidských práv, výchova a politika. K jejich problematickým stránkám náleží potlačování citů, nedostatek trpělivosti a někdy lhostejnost.

  Zdraví:
  Svoji odolnost proti nemocem by Vodnáři měli posilovat vyváženou stravou a pobytem na čerstvém vzduchu. Jejich nemoci bývají nejčastěji spojeny s oběhovým systémem. Mají zvýšené riziko vysokého krevního tlaku a poruch srdečního rytmu. Častěji u nich dochází k poranění nohou. Neměli by dusit svůj hněv pod pokličkou a každá nemoc by je měla přimět k vylepšení vztahů k lidem.

  Pracovní předpoklady:
  Lidé narození v tomto znamení jsou všestranně nadaní a žijí činorodým a pestrým životem. Jejich volnomyšlenkářská povaha je nutí vybírat si svobodná povolání. Úspěšní jsou díky své důvěře v konečný úspěch a vnitřnímu přesvědčení, že právě oni mají pravdu. Pro Vodnáře jsou vhodné profese se vztahem k pokroku a předvídání budoucnosti jako inženýr, informatik, meteorolog, vědecký pracovník. Jsou dobří obchodníci a podnikatelé. Dokáží analyzovat lidské chování a mohou působit jako psychologové, vychovatelé nebo učitelé.
   
  Láska:
  Vodnáři jsou idealisté a zajímají se více o vysoké cíle a hluboké myšlenky než o milostné románky. Jsou zdrženliví a neradi dávají své city najevo. Vyznačují se hrdostí a dokonalým sebeovládáním a citové projevy považují za slabost. Vodnáři si po dlouhém váhání vybírají jednoho partnera na celý život a v manželství jsou zpravidla věrní a oddaní. Ženy nebývají domácími puťkami, mají plno energie a nápadů a nechtějí být svazovány. Muži Vodnáři jsou důvěřiví manželé, není je ale možné k čemukoli nutit. Vodnáři si dobře rozumí s Rybami, Berany, Blíženci, Váhami, Střelci, Kozorohy. Nemají rádi Býky, protože nemají fantazii, Štíry, protože jsou žárliví, a Lvy, kteří mají vysoké nároky.
  Autor
  Michal Nejedlý, tvůrce a spisovatel tohoto webu.
  Náhodná fotka z fotogalerie

  Nové komentáře